W przyszłym tygodniu prezydent Andrzej Duda spotka się z przedstawicielami wszystkich komitetów wyborczych, które będą miały reprezentację w nowym Sejmie. Jeszcze dziś zostaną wysłane zaproszenia w tej sprawie.
Do spotkań z przedstawicielami komitetów wyborczych dojdzie w połowie przyszłego tygodnia, we wtorek i środę - poinformowała kancelaria prezydenta. Rozmowy będą się odbywały osobno z każdym z komitetów w kolejności zgodnej z wynikami osiągniętymi w wyborach.
Pierwsi zostaną zaproszeni przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, później politycy Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi, Nowej Lewicy i Konfederacji.
Premier Mateusz Morawiecki gościł w pałacu prezydenckim już wczoraj. Jak mówił później rzecznik rządu Piotr Mueller, to było rutynowe spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy i premiera. Dodał, że takie spotkania odbywają się regularnie.
Przedstawiciele zarówno partii rządzącej, jak i partii opozycyjnych, które będą miały większość w nowym Sejmie, mówią o próbach stworzenia rządu. Politycy ugrupowań opozycyjnych podkreślają, że prawdopodobnie taka misja zostanie powierzona Mateuszowi Morawieckiemu.
Pierwsi zostaną zaproszeni przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, później politycy Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi, Nowej Lewicy i Konfederacji.
Premier Mateusz Morawiecki gościł w pałacu prezydenckim już wczoraj. Jak mówił później rzecznik rządu Piotr Mueller, to było rutynowe spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy i premiera. Dodał, że takie spotkania odbywają się regularnie.
Przedstawiciele zarówno partii rządzącej, jak i partii opozycyjnych, które będą miały większość w nowym Sejmie, mówią o próbach stworzenia rządu. Politycy ugrupowań opozycyjnych podkreślają, że prawdopodobnie taka misja zostanie powierzona Mateuszowi Morawieckiemu.

Radio Szczecin