Po raz 15. zapłoną w niedzielę znicze w miejscach zbrodni, których na początku II wojny światowej dokonywali Niemcy. Chcieli w ten sposób pozbyć się polskich przywódców w ramach operacji "Tannenberg".
Akcja "Zapal Znicz Pamięci" ma przypominać o polskich ofiarach tych zbrodni.
- Oddziały Instytutu Pamięci Narodowej oraz regionalne rozgłośnie Polskiego Radia zachęcają do zapalania zniczy w miejscach, w których na początku II wojny mordowano Polaków - mówi Marta Szczesiak-Ślusarek z Instytutu Pamięci Narodowej. - Zachęcamy do tego, aby znaleźć miejsce, blisko miejsca zamieszkania, które jest związane z II wojną światową, szczególnie związane z pierwszymi miesiącami II wojny. Chętni mogą udokumentować to, jak zapalają znicze.
Zdjęcia zapalanych dziś zniczy wysyłać można do Instytutu Pamięci Narodowej.
- Oddziały Instytutu Pamięci Narodowej oraz regionalne rozgłośnie Polskiego Radia zachęcają do zapalania zniczy w miejscach, w których na początku II wojny mordowano Polaków - mówi Marta Szczesiak-Ślusarek z Instytutu Pamięci Narodowej. - Zachęcamy do tego, aby znaleźć miejsce, blisko miejsca zamieszkania, które jest związane z II wojną światową, szczególnie związane z pierwszymi miesiącami II wojny. Chętni mogą udokumentować to, jak zapalają znicze.
Zdjęcia zapalanych dziś zniczy wysyłać można do Instytutu Pamięci Narodowej.

Radio Szczecin