Bogusław Liberadzki z Nowej Lewicy powiedział, że jego ugrupowanie jest za utrzymaniem niektórych świadczeń socjalnych, wprowadzonych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.
Polityk wymienił w tym kontekście świadczenie 800 plus.
- Natomiast jeśli chodzi o trzynastą i czternastą emeryturę, to omówimy to jeszcze z politykami Koalicji Obywatelskiej i Trzeciej Drogi. Pytanie, czy zamiast jednorazowych dodatkowych wypłat, nie wprowadzić systemowych podwyżek dla emerytów - dodał Bogusław Liberadzki.
Europoseł Nowej Lewicy zaznaczył też, że przedmiotem rozmów między ugrupowaniami dzisiejszej opozycji będzie podwyższenie kwoty wolnej od podatku. Obecnie wynosi ona 30 tysięcy złotych.
- Natomiast jeśli chodzi o trzynastą i czternastą emeryturę, to omówimy to jeszcze z politykami Koalicji Obywatelskiej i Trzeciej Drogi. Pytanie, czy zamiast jednorazowych dodatkowych wypłat, nie wprowadzić systemowych podwyżek dla emerytów - dodał Bogusław Liberadzki.
Europoseł Nowej Lewicy zaznaczył też, że przedmiotem rozmów między ugrupowaniami dzisiejszej opozycji będzie podwyższenie kwoty wolnej od podatku. Obecnie wynosi ona 30 tysięcy złotych.

Radio Szczecin