Prezydent zapewnił, że będzie stał na straży norm konstytucyjnych i terminów dotyczących zwołania pierwszego posiedzenia Sejmu i powołania nowej Rady Ministrów - przekazała szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych.
W mediach społecznościowych przypomniała, że w Pałacu Prezydenckim odbyły się pierwsze dwa z pięciu zaplanowanych spotkań konsultacyjnych głowy państwa z przedstawicielami komitetów wyborczych.
"Spotkania z reprezentantami PiS oraz KO przebiegały w dobrej atmosferze" - zaznaczyła szefowa Kancelarii Prezydenta.
Dodała, że prezydent pogratulował zwycięstwa w wyborach Prawu i Sprawiedliwości oraz dobrego wyniku wyborczego Koalicji Obywatelskiej. Oba ugrupowania przedstawiły swoich kandydatów na premiera i zadeklarowały wolę utworzenia rządu.
Grażyna Ignaczak-Bandych poinformowała, że prezydent podkreślił, iż zależy mu na dobrym współdziałaniu z rządem.
"Szczególnie w obszarach szeroko pojętego bezpieczeństwa i spraw międzynarodowych" - napisała na platformie X.
W środę kolejne spotkania konsultacyjne. O godzinie 11:00 prezydent spotka się z przedstawicielami Trzeciej Drogi, o 13:00 - Nowej Lewicy, a o 15.00 - Konfederacji.
"Spotkania z reprezentantami PiS oraz KO przebiegały w dobrej atmosferze" - zaznaczyła szefowa Kancelarii Prezydenta.
Dodała, że prezydent pogratulował zwycięstwa w wyborach Prawu i Sprawiedliwości oraz dobrego wyniku wyborczego Koalicji Obywatelskiej. Oba ugrupowania przedstawiły swoich kandydatów na premiera i zadeklarowały wolę utworzenia rządu.
Grażyna Ignaczak-Bandych poinformowała, że prezydent podkreślił, iż zależy mu na dobrym współdziałaniu z rządem.
"Szczególnie w obszarach szeroko pojętego bezpieczeństwa i spraw międzynarodowych" - napisała na platformie X.
W środę kolejne spotkania konsultacyjne. O godzinie 11:00 prezydent spotka się z przedstawicielami Trzeciej Drogi, o 13:00 - Nowej Lewicy, a o 15.00 - Konfederacji.

Radio Szczecin