Państwowa Komisja Wyborcza wręczy w czwartek posłom nowej kadencji Sejmu zaświadczenia o wyborze. Będzie to zarazem uroczyste zakończenie procesu wyborczego.
Uroczystość odbędzie się w Sali Kolumnowej. Posłowie, którzy nie odbiorą w czwartek zaświadczeń, będą mogli to zrobić w innym terminie lub dostaną je pocztą. W tej kadencji Sejmu w ławach poselskich zasiądzie około 140 debiutantów.
Formalnie praca poselska rozpocznie się od złożenia ślubowania. Odbywa się to na pierwszym posiedzeniu Sejmu, które zwołuje prezydent. Na razie nie wiadomo, kiedy ono się odbędzie.
Wybory parlamentarne odbyły się w niedzielę 15 października. Wygrało je Prawo i Sprawiedliwość zdobywając 194 mandaty, Koalicja Obywatelska - 157, Trzecia Droga - 65, Nowa Lewica - 26, a Konfederacja - 18.
Formalnie praca poselska rozpocznie się od złożenia ślubowania. Odbywa się to na pierwszym posiedzeniu Sejmu, które zwołuje prezydent. Na razie nie wiadomo, kiedy ono się odbędzie.
Wybory parlamentarne odbyły się w niedzielę 15 października. Wygrało je Prawo i Sprawiedliwość zdobywając 194 mandaty, Koalicja Obywatelska - 157, Trzecia Droga - 65, Nowa Lewica - 26, a Konfederacja - 18.

Radio Szczecin