Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała, że w przyszłym roku będzie dwukrotna podwyżka płacy minimalnej.
Do pierwszej podwyżki dojdzie w styczniu, na początku przyszłego roku, a do drugiej w lipcu. Minister Marlena Maląg powiedziała, że zabezpieczona zostanie także minimalna wysokość stawki godzinowej. Od stycznia minimalna płaca wyniesie 4242 złote. Od lipca będzie to 4300 zł.
Od stycznia minimalna stawka godzinowa wyniesie 27 złotych. Minister zaznaczyła, że ta stawka daje osobom zatrudnionym na umowach cywilno-prawnych gwarancję wysokości wynagrodzenia.
Marlena Maląg podkreśliła, że nowe stawki są efektem kompromisu między przedstawicielami pracodawców i związków zawodowych.
Od stycznia minimalna stawka godzinowa wyniesie 27 złotych. Minister zaznaczyła, że ta stawka daje osobom zatrudnionym na umowach cywilno-prawnych gwarancję wysokości wynagrodzenia.
Marlena Maląg podkreśliła, że nowe stawki są efektem kompromisu między przedstawicielami pracodawców i związków zawodowych.

Radio Szczecin