Pierwsze posiedzenie Sejmu nowej kadencji odbędzie się 13 listopada - poinformował w czwartek prezydent Andrzej Duda.
Dodał jednocześnie, że nie widzi powodu, by skracać konstytucyjną kadencję wciąż urzędującego parlamentu.
- Rozumiem oczekiwanie, iż nowa kadencja i praca nowego parlamentu rozpocznie się niezwłocznie, dlatego dziś mogę powiedzieć, że terminem, który wstępnie zaplanowałem jako termin pierwszego posiedzenia Sejmu, będzie poniedziałek 13 listopada, czyli dokładnie dzień przypadający następnego dnia po niedzieli (12 listopada), kiedy to kadencja się kończy. To najszybszy możliwy termin, jaki biorąc pod uwagę normy konstytucyjne, wchodzi w grę - powiedział prezydent.
Prezydent Andrzej Duda zapewnił jednocześnie, że dotrzyma wszelkich konstytucyjnych terminów i norm przy powoływaniu nowego rządu.
- Rozumiem oczekiwanie, iż nowa kadencja i praca nowego parlamentu rozpocznie się niezwłocznie, dlatego dziś mogę powiedzieć, że terminem, który wstępnie zaplanowałem jako termin pierwszego posiedzenia Sejmu, będzie poniedziałek 13 listopada, czyli dokładnie dzień przypadający następnego dnia po niedzieli (12 listopada), kiedy to kadencja się kończy. To najszybszy możliwy termin, jaki biorąc pod uwagę normy konstytucyjne, wchodzi w grę - powiedział prezydent.
Prezydent Andrzej Duda zapewnił jednocześnie, że dotrzyma wszelkich konstytucyjnych terminów i norm przy powoływaniu nowego rządu.

Radio Szczecin