Termin składania wniosków o oszacowanie suszy w aplikacji "Zgłoś szkodę rolniczą" został przedłużony do 17 listopada - poinformował minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus.
Pierwotnie termin ten upływał w poniedziałek 30 października. Złożenie protokołu z oszacowania szkód wygenerowanego przez aplikację jest warunkiem ubiegania się o pomoc suszową. Nie ma bowiem możliwości złożenia wniosku w wersji papierowej. Szacuje się, że pomoc suszowa będzie kosztować budżet państwa około półtora miliarda złotych. Wypłaty planowane są w przyszłym roku.

Radio Szczecin