Władze Słowacji zaostrzą ochronę granicy z Węgrami i skierują na nią dodatkowe siły. Po spotkaniu z premierem Robertem Ficą, zapowiedział to nowy minister spraw wewnętrznych.
Akcja przeciwko nielegalnej migracji rozpocznie się dziś wieczorem na całej długości tak zwanej zielonej granicy z Węgrami. Minister Matúš Šutaj Eštok powiedział, że oprócz policjantów wezmą w niej udział żołnierze. Na granicę zostanie skierowany również dodatkowy sprzęt.
Na początku października poprzedni rząd wprowadził wyrywkowe kontrole na granicy z Węgrami. Według Roberta Ficy, ówczesne władze zlekceważyły problem nielegalnej migracji i nie zabezpieczyły granicy w odpowiednim stopniu. Nowy premier powiedział, że obecnie dodatkowe zagrożenia powoduje sytuacja w Izraelu.
Jak poinformował premier, od początku roku na terytorium Słowacji znalazło się 46 tysięcy nielegalnych migrantów. Słowacja jest na szlaku, którym migranci z Bliskiego Wschodu próbują się dostać do Europy Zachodniej.
Na początku października poprzedni rząd wprowadził wyrywkowe kontrole na granicy z Węgrami. Według Roberta Ficy, ówczesne władze zlekceważyły problem nielegalnej migracji i nie zabezpieczyły granicy w odpowiednim stopniu. Nowy premier powiedział, że obecnie dodatkowe zagrożenia powoduje sytuacja w Izraelu.
Jak poinformował premier, od początku roku na terytorium Słowacji znalazło się 46 tysięcy nielegalnych migrantów. Słowacja jest na szlaku, którym migranci z Bliskiego Wschodu próbują się dostać do Europy Zachodniej.

Radio Szczecin