Szef MSWIA Mariusz Kamiński zdecydował o przedłużeniu do 22 listopada kontroli na granicy ze Słowacją.
Jak wynika z rozporządzenia ministra opublikowanego w Dzienniku Ustaw, wchodzi ono w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia, czyli jutro.
Rząd przywrócił kontrole na granicy ze Słowacją 4 października. Zgodnie z przepisami grupy Schengen, w sytuacji nadzwyczajnej państwo Unii Europejskiej może taką kontrolę wprowadzić.
Minister Mariusz Kamiński argumentował wtedy decyzję faktem, że liczba nielegalnych imigrantów i ujawnionych migrantów na terenie Słowacji wzrosła niemal o tysiąc procent w stosunku do roku ubiegłego.
Rząd przywrócił kontrole na granicy ze Słowacją 4 października. Zgodnie z przepisami grupy Schengen, w sytuacji nadzwyczajnej państwo Unii Europejskiej może taką kontrolę wprowadzić.
Minister Mariusz Kamiński argumentował wtedy decyzję faktem, że liczba nielegalnych imigrantów i ujawnionych migrantów na terenie Słowacji wzrosła niemal o tysiąc procent w stosunku do roku ubiegłego.

Radio Szczecin