Pomysł wprowadzenia rotacyjnego marszałka Sejmu przez opozycję jest nie do pomyślenia - to opinia ministra rozwoju i technologii Waldemara Budy.
Buda pytany o ewentualne rządy obecnej koalicji, mówił, że dzisiaj nie jest jasne, jak taki rząd będzie wyglądał.
- Nie wiadomo też, która partia główna będzie go tworzyła. Ciągle się mówi o porozumieniu, dogadywaniu, o dzieleniu funkcji, ale jeszcze nic nie wiadomo - mówił Waldemar Buda.
Skrytykował też pomysł wprowadzenia rotacyjnego marszałka przez opozycję.
W poniedziałek możliwe jest podpisanie umowy koalicyjnej pomiędzy Koalicją Obywatelską, Trzecią Drogą i Lewicą. W czwartek w Warszawie miało się odbyć kolejne spotkanie liderów Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i Trzeciej Drogi w sprawie utworzenia nowego rządu.
- Nie wiadomo też, która partia główna będzie go tworzyła. Ciągle się mówi o porozumieniu, dogadywaniu, o dzieleniu funkcji, ale jeszcze nic nie wiadomo - mówił Waldemar Buda.
Skrytykował też pomysł wprowadzenia rotacyjnego marszałka przez opozycję.
W poniedziałek możliwe jest podpisanie umowy koalicyjnej pomiędzy Koalicją Obywatelską, Trzecią Drogą i Lewicą. W czwartek w Warszawie miało się odbyć kolejne spotkanie liderów Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i Trzeciej Drogi w sprawie utworzenia nowego rządu.

Radio Szczecin