Iga Świątek zmierzy się z Tunezyjką Ons Jabeur w swoim ostatnim meczu fazy grupowej tenisowego turnieju mistrzyń - WTA Finals w meksykańskim Cancun.
Wiceliderka światowego rankingu do tej pory odniosła dwa zwycięstwa - nad Czeszką Markétą Vondroušovą i Amerykanką Cori Gauff, ale wciąż nie jest pewna awansu do półfinału. By znaleźć się w najlepszej czwórce, musi wygrać zaledwie dwa gemy.
Trudnego spotkania spodziewa się trener tenisa Maciej Synówka:
- To będzie bardzo trudny mecz dla Igi, bo cały czas walczy o awans z grupy, z drugiej strony, pod względem motywacji dla Igi będzie to trudne. Musimy pamiętać, że mówimy o turniej Masters, o 8 najlepszych zawodniczkach na świecie - mówi Maciej Synówka.
- Nie ma takiego pojęcia jak łatwy mecz - dodaje.
Spotkanie Świątek - Jabeur w piątek około 23.00 czasu w Polsce.
Trudnego spotkania spodziewa się trener tenisa Maciej Synówka:
- To będzie bardzo trudny mecz dla Igi, bo cały czas walczy o awans z grupy, z drugiej strony, pod względem motywacji dla Igi będzie to trudne. Musimy pamiętać, że mówimy o turniej Masters, o 8 najlepszych zawodniczkach na świecie - mówi Maciej Synówka.
- Nie ma takiego pojęcia jak łatwy mecz - dodaje.
Spotkanie Świątek - Jabeur w piątek około 23.00 czasu w Polsce.

Radio Szczecin