Ponad 20 osób zebrało się przed białoruskim konsulatem w Białymstoku, aby zaprotestować przeciw wyrokom białoruskiego sądu, który skazał muzyków zespołu TOR BAND.
W ten sposób chcieli pokazać swoją solidarność ze skazanymi przez reżim muzykami.
W 2020 roku piosenki tej grupy śpiewali Białorusini podczas powyborczych protestów. Zabrzmiały też podczas dzisiejszej pikiety w Białymstoku.
Muzycy zespołu Tor Band zostali zatrzymani w październiku ubiegłego roku. Służby zarzuciły im między innymi "rozpalanie nienawiści" oraz "utworzenie ekstremistycznego ugrupowania".
W tym tygodniu trzej muzycy usłyszeli wyroki od 7,5 do 9 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze.
W 2020 roku piosenki tej grupy śpiewali Białorusini podczas powyborczych protestów. Zabrzmiały też podczas dzisiejszej pikiety w Białymstoku.
Muzycy zespołu Tor Band zostali zatrzymani w październiku ubiegłego roku. Służby zarzuciły im między innymi "rozpalanie nienawiści" oraz "utworzenie ekstremistycznego ugrupowania".
W tym tygodniu trzej muzycy usłyszeli wyroki od 7,5 do 9 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze.

Radio Szczecin