Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. pixabay.com / 1966666 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / 1966666 (CC0 domena publiczna)
Ponad 20 osób zebrało się przed białoruskim konsulatem w Białymstoku, aby zaprotestować przeciw wyrokom białoruskiego sądu, który skazał muzyków zespołu TOR BAND.
W ten sposób chcieli pokazać swoją solidarność ze skazanymi przez reżim muzykami.

W 2020 roku piosenki tej grupy śpiewali Białorusini podczas powyborczych protestów. Zabrzmiały też podczas dzisiejszej pikiety w Białymstoku.

Muzycy zespołu Tor Band zostali zatrzymani w październiku ubiegłego roku. Służby zarzuciły im między innymi "rozpalanie nienawiści" oraz "utworzenie ekstremistycznego ugrupowania".
W tym tygodniu trzej muzycy usłyszeli wyroki od 7,5 do 9 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty