Izraelska armia bombarduje kolejne cele Hamasu w Gazie. Według świadków, a także według dowódców, naloty nasiliły się. Wojska lądowe zdobywają też kolejne tereny i zbliżają się do najważniejszego miasta w Gazie.
Wśród zbombardowanych w ostatnich godzinach celów mają być budynki w rejonie szpitala Al-Kuds w Gazie. Izraelskie wojsko twierdzi, że Hamas miał tam swoje kryjówki oraz magazyny broni. Bomby spadały także w rejonie największego szpitala w Gazie, al-Szifa. Eksplozje słychać było tej nocy także w położonym na południu mieście Khan Younis, które według armii miało być bezpiecznym miejscem schronienia dla cywilów.
Wojska lądowe, które półtora tygodnia temu rozpoczęły inwazję w Gazie, posuwają się naprzód i są coraz bliżej Gaza City, najważniejszego i najliczniej dotąd zamieszkałego miasta w całej enklawie. Gaza City została już otoczona i można się spodziewać, że w najbliższym czasie wojska wjadą do środka, rozpoczynając tym samym najważniejszą część operacji lądowej.
Izraelska armia twierdzi, że w ofensywie lądowej zginęło dotąd kilkuset bojowników Hamasu, a także 30 izraelskich żołnierzy.
Od początku prowadzonych od 7 października izraelskich nalotów na Gazę zginęło ponad 10 tysięcy Palestyńczyków. Strona palestyńska twierdzi, że większość zabitych to cywile i że wśród ofiar są 4 tysiące dzieci.
Wojska lądowe, które półtora tygodnia temu rozpoczęły inwazję w Gazie, posuwają się naprzód i są coraz bliżej Gaza City, najważniejszego i najliczniej dotąd zamieszkałego miasta w całej enklawie. Gaza City została już otoczona i można się spodziewać, że w najbliższym czasie wojska wjadą do środka, rozpoczynając tym samym najważniejszą część operacji lądowej.
Izraelska armia twierdzi, że w ofensywie lądowej zginęło dotąd kilkuset bojowników Hamasu, a także 30 izraelskich żołnierzy.
Od początku prowadzonych od 7 października izraelskich nalotów na Gazę zginęło ponad 10 tysięcy Palestyńczyków. Strona palestyńska twierdzi, że większość zabitych to cywile i że wśród ofiar są 4 tysiące dzieci.

Radio Szczecin