Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Pentagon. Fot. www.wikipedia.org / David B. Gleason
Pentagon. Fot. www.wikipedia.org / David B. Gleason
Stany Zjednoczone informują, że na Bliski Wschód przybył okręt podwodny z rakietami kierowanymi, co stanowi przesłanie odstraszające dla przeciwników.
To oficjalny komunikat Pentagonu. Amerykańskie media podkreślają, że niezmiernie rzadko dowództwo oficjalnie informuje o takich ruchach.

Administracja Joe Bidena stara się uniknąć szerszego konfliktu w toku wojny Izrael-Hamas. Wojsko rzadko ogłasza ruchy lub operacje swojej floty okrętów podwodnych z rakietami balistycznymi i kierowanymi.

Zamiast tego łodzie o napędzie atomowym działają w niemal całkowitej tajemnicy. Okręt podwodny klasy Ohio wkracza w jego obszar odpowiedzialności - czytamy w komunikacie. Zdjęcie opublikowane wraz z ogłoszeniem przedstawiało łódź podwodną na Kanale Sueskim, na północny wschód od Kairu.

Nie podano jej nazwy, ale Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych ma cztery takie jednostki z rakietami kierowanymi, które są byłymi łodziami podwodnymi wcześniej wyposażonymi w rakiety balistyczne, a obecnie przystosowanymi do wystrzeliwania rakiet manewrujących Tomahawk.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty