Parlament Europejski uchylił immunitety czworgu deputowanym Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o Beatę Kempę, Beatę Mazurek, Tomasza Porębę i Patryka Jakiego.
Europosłowie na sesji plenarnej w Brukseli poparli tym samym stanowisko komisji prawnej Parlamentu Europejskiego. Sprawa ma związek ze spotem PiS ostrzegającym przed polityką migracyjną PO, który promowała czwórka europosłów.
O nawoływanie do nienawiści oskarżył ich Rafał Gaweł, założyciel Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Mieszka on obecnie w Norwegii, gdzie otrzymał azyl polityczny. Kilka lat temu został skazany przez polski sąd za oszustwa gospodarcze.
Do spawy odniósł się europoseł Patryk Jaki. Skrytykował on tych deputowanych, którzy zagłosowali za uchyleniem mu immunitetu. Jaki powiedział, że europosłowie chcą, by był sądzony za polubienie spotu, który - jak mówił - pokazywał prawdziwe sceny migrantów i nielegalnej migracji w Europie.
O nawoływanie do nienawiści oskarżył ich Rafał Gaweł, założyciel Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Mieszka on obecnie w Norwegii, gdzie otrzymał azyl polityczny. Kilka lat temu został skazany przez polski sąd za oszustwa gospodarcze.
Do spawy odniósł się europoseł Patryk Jaki. Skrytykował on tych deputowanych, którzy zagłosowali za uchyleniem mu immunitetu. Jaki powiedział, że europosłowie chcą, by był sądzony za polubienie spotu, który - jak mówił - pokazywał prawdziwe sceny migrantów i nielegalnej migracji w Europie.

Radio Szczecin