Poseł Konfederacji Michał Wawer wezwał Platformę Obywatelską do przestrzegania standardów demokratycznych. Najmniejszy klub w polskim Sejmie oczekuje, że w nowej kadencji będzie miał swojego wicemarszałka.
Michał Wawer mówi, że posiadanie przedstawiciela w prezydium izby będzie narzędziem do skutecznej walki o interesy Polaków. Poseł Konfederacji wezwał Platformę Obywatelską do tego, aby spełniła jedną ze swoich obietnic wyborczych i jak wyjaśnił, zaczęła stosować inne standardy niż Prawo i Sprawiedliwość, które w 2015 roku pozbawiło Polskie Stronnictwo Ludowe wicemarszałka. Przypomniał, że PO protestowała wówczas przeciwko tamtej decyzji.
Z nieoficjalnych doniesień medialnych, a także wypowiedzi niektórych polityków PO i Lewicy wynika, że kandydat Konfederacji może nie uzyskać poparcia większości Sejmowej. Kandydatem Konfederacji na wicemarszałka Sejmu jest Krzysztof Bosak.
Z nieoficjalnych doniesień medialnych, a także wypowiedzi niektórych polityków PO i Lewicy wynika, że kandydat Konfederacji może nie uzyskać poparcia większości Sejmowej. Kandydatem Konfederacji na wicemarszałka Sejmu jest Krzysztof Bosak.

Radio Szczecin