W poniedziałek rozpoczynają się kolejne - ostatnie w tym roku - powołania do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podczas wizyty w Wojewodzinie, gdzie spotkał się z żołnierzami nowo powołanej Brygady Zmotoryzowanej mówił, że w tym szkoleniu weźmie udział rekordowa liczba chętnych - zgłosiło się ponad 8 tysięcy osób.
Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa to nowy rodzaj służbowy wojskowej, który został wprowadzony ustawą o obronie ojczyzny. Jest skierowana tych, którzy nie byli wcześniej w wojsku. Dzięki niej można odbyć przeszkolenie wojskowe i w przyszłości zasilić rezerwy albo wstąpić do armii zawodowej.
Stwierdził, że jest dumny z tego, że młodzi polscy patrioci zgłaszają się do służby w wojsku polskim. Dodał, że to bardzo dobra wiadomość dla bezpieczeństwa naszego kraju.#1Dywizja Piechoty Legionów wzmocni bezpieczeństwo północno-wschodniej 🇵🇱
— Ministerstwo Obrony Narodowej 🇵🇱 (@MON_GOV_PL) November 12, 2023
Dziś w #Wojewodzin minister @mblaszczak spotkał się z żołnierzami służącymi w nowo powołanej Brygadzie Zmotoryzowanej wchodzącej w skład 1 Dywizji Piechoty Legionów.
📄 https://t.co/E8Drfxzp0o pic.twitter.com/WFpHhBCeIS
Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa to nowy rodzaj służbowy wojskowej, który został wprowadzony ustawą o obronie ojczyzny. Jest skierowana tych, którzy nie byli wcześniej w wojsku. Dzięki niej można odbyć przeszkolenie wojskowe i w przyszłości zasilić rezerwy albo wstąpić do armii zawodowej.

Radio Szczecin