Izraelskie wojsko kontynuuje przerwy humanitarne w północnej części Strefy Gazy, aby umożliwić Palestyńczykom ewakuację. Dziś pauza potrwa do godz. 16 lokalnego czasu.
Izraelska armia apeluje do cywili o opuszczenie północnej części Strefy Gazy i udanie się do strefy humanitarnej położonej na południu.
- Wzywamy państwa do pilnej ewakuacji, ponieważ pozostawanie tam jest dla Was niebezpieczne - przekazał Avichay Adraee z izraelskich sił zbrojnych. Dla Palestyńczyków wyznaczane są korytarze, z których mają przy ewakuacji korzystać.
Izrael został z zaskoczenia zaatakowany ze Strefy Gazy 7 października przez palestyński Hamas. Od tego czasu izraelska armia prowadzi ostrzał enklawy, która dodatkowo została oblężona.
- Wzywamy państwa do pilnej ewakuacji, ponieważ pozostawanie tam jest dla Was niebezpieczne - przekazał Avichay Adraee z izraelskich sił zbrojnych. Dla Palestyńczyków wyznaczane są korytarze, z których mają przy ewakuacji korzystać.
Izrael został z zaskoczenia zaatakowany ze Strefy Gazy 7 października przez palestyński Hamas. Od tego czasu izraelska armia prowadzi ostrzał enklawy, która dodatkowo została oblężona.

Radio Szczecin