Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
argum.eu

Fot. pixabay.com / marekssteins (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / marekssteins (CC0 domena publiczna)
Łotewskie władze decyzję o budowie infrastruktury ochronnej podjęły jakiś czas temu w związku z presją migracyjną na granicy kraju.
Angażując wojsko, Łotysze chcą przyspieszyć tempo prac na granicy. Jednocześnie władze w Rydze deklarują, że ogrodzenie na pewno zostanie ukończone w przyszłym roku. Żołnierze skierowani byliby do budowy infrastruktury na dwóch odcinkach granicy. W sumie wojsko odpowiadać ma za 20 km ogrodzenia. Na całej granicy Łotwy z Rosją ma powstać płot o długości 180 km.

Do końca roku podobne prace mają zostać zakończone na granicy z Białorusią. Rząd w Rydze w tym roku zdecydował się na zamknięcie kilku przejść granicznych. Jedno z nich to punkt kontrolny na granicy z Białorusią. W październiku Łotwa zamknęła też przejścia graniczne z Rosją w miejscowościach Vientuli i Pededze. Była to odpowiedź na działania Moskwy, która zdecydowała, że niewielki punkt graniczny będzie jedynym, dzięki któremu z krajów Unii Europejskiej będą mogli trafiać ukraińscy obywatele. Zdaniem Łotyszy, pozostawienie tylko jednego czynnego przejścia granicznego mogłoby stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.
Relacja Kamila Zalewskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty