Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
framex.pl
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin

Fot. pixabay.com / LukasJohnns (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / LukasJohnns (CC0 domena publiczna)
Stany Zjednoczone ogłosiły 51. pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy o wartości 100 milionów dolarów. Informacja o przekazaniu Ukrainie dodatkowego uzbrojenia zbiegła się z wczorajszą wizytą sekretarza obrony USA Lloyda Austina w Kijowie.
Pentagon poinformował, że najnowszy pakiet będzie pochodził z jego obecnych zasobów. Ukraina otrzyma między innymi system rakietowy HIMARS wraz z amunicją, pociski artyleryjskie 155mm i 105mm, pociski rakietowe TOW oraz systemy przeciwpancerne Javelin i AT-4. W skład pakietu wejdą też rakiety przeciwlotnicze Stinger i 3 miliony sztuk amunicji do broni strzeleckiej. Ukraina otrzyma też amunicja burząca do usuwania przeszkód, wyposażenie do działań w niskich temperaturach, części zamienne i sprzęt polowy.

"Pomoc w zakresie bezpieczeństwa dla Ukrainy to inwestycja w nasze bezpieczeństwo narodowe" - napisano w komunikacie amerykańskiego Departamentu Obrony.

Od początku rosyjskiej inwazji Stany Zjednoczone przekazały na pomoc militarną dla Ukrainy ponad 40 miliardów dolarów. Biały Dom poinformował niedawno, że z wcześniej przyznanych funduszy pozostał już tylko miliard dolarów. Prezydent Joe Biden zwrócił się do Kongresu o dodatkowe środki dla Ukrainy, ale los tego wniosku jest niepewny.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty