Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
Reklama
argum.eu

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W południe Sejm wznowi obrady. Marszałek izby Szymon Hołownia powiedział na konferencji prasowej, że podczas dzisiejszego posiedzenia zapadną ważne decyzje - wybrani zostaną członkowie komisji:
- Dzisiaj na sejmie zajmiemy się rzeczą bardzo ważną z punktu widzenia procesu legislacyjnego - wykreujemy komisje sejmowe. Mam nadzieję, że przegłosujemy sprawnie ich składy. Po południu natomiast ja i wicemarszałkowie będziemy uczestniczyli w posiedzeniach wszystkich sejmowych komisji inaugurując je, doprowadzając do wyboru prezydium, doprowadzając do ich ukonstytuowania się. Ten proces chcemy zakończyć dzisiaj, pewnie w późnych godzinach wieczornych. Drugą rzeczą, która jest dzisiaj w naszym porządku obrad, to wybór członków Trybunału Stanu. - mówi Hołownia

Szymon Hołownia podkreślił, że Sejm powinien działać jak najszybciej pomimo "progów zwalniających" stosowanych przez niektórych polityków, utrudniających prace niższej izby parlamentu. Jutro w Sejmie zaplanowano pierwsze czytanie obywatelskiego projektu w sprawie in vitro. Podczas posiedzenia Sejmu 28 listopada zaplanowano powołanie Rzecznika Praw Dziecka, a także członka Państwowej Komisji do spraw przeciwdziałania wykorzystywaniu seksualnemu małoletnich poniżej 15. roku życia.
W południe Sejm wznowi obrady. Marszałek izby Szymon Hołownia powiedział na konferencji prasowej, że podczas dzisiejszego posiedzenia zapadną ważne decyzje.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty