Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
W Polsce rośnie liczba zakażeń nową odmianą wirusa SARS-CoV2. Najciężej chorzy na COVID-19 są hospitalizowani. Dyskutowali o tym specjaliści chorób zakaźnych i epidemiolodzy podczas konferencji "Choroby zakaźne 2023", która odbyła się w Warszawie.
Subwariant Eris, który obecnie dominuje, jest bardzo zakaźny - mówiła krajowy konsultant do spraw epidemiologii prof. Iwona Paradowska-Stankiewicz.

- Na pewno większa zaraźliwość, ale jeśli chodzi o przebieg choroby, to tutaj generalnie mówi się, że on jest niby łagodniejszy, ale patrząc na to, co dzieje się w naszym kraju, to wszystko zależy od odporności, od układu immunologicznego każdej osoby, która zachoruje, od tego, czy była szczepiona wcześniej przeciw poszczególnym wariantom, czy ma komplet szczepień, czy obarczona jest dodatkowymi jeszcze chorobami - wyliczała prof. Paradowska-Stankiewicz.

Według rządowego komunikatu, ostatniej doby zarejestrowano w Polsce ponad 2360 przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV2.
Subwariant Eris, który obecnie dominuje, jest bardzo zakaźny - mówiła krajowy konsultant do spraw epidemiologii prof. Iwona Paradowska-Stankiewicz.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty