Prokuratura Krajowa skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie siatki szpiegowskiej działającej na terenie Polski.
Śledztwo, w którym zatrzymano 16 osób, prowadziła Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Siatka szpiegowska złożona była z obcokrajowców zza wschodniej granicy, którzy współpracowali z rosyjskimi służbami specjalnymi. Prowadzili działania wywiadowcze, ale też propagandowe i przygotowywali się do aktów dywersji na rosyjskie zlecenie.
Z materiału dowodowego zebranego przez ABW wynika, że oskarżeni między innymi w Białej Podlaskiej, Chełmie, Medyce, Przemyślu, Rzeszowie, i Warszawie prowadzili rozpoznanie infrastruktury krytycznej. Obserwowali między innymi porty morskie i obiekty militarne, a swoje informacje przekazywali zleceniodawcom i odbierali za to wynagrodzenie.
Przed Sądem Okręgowym w Lublinie zatrzymani będą odpowiadać za działanie na rzecz obcego wywiadu przeciwko interesom Polski. Grozi im do 10 lat więzienia. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 15 z nich.
Z materiału dowodowego zebranego przez ABW wynika, że oskarżeni między innymi w Białej Podlaskiej, Chełmie, Medyce, Przemyślu, Rzeszowie, i Warszawie prowadzili rozpoznanie infrastruktury krytycznej. Obserwowali między innymi porty morskie i obiekty militarne, a swoje informacje przekazywali zleceniodawcom i odbierali za to wynagrodzenie.
Przed Sądem Okręgowym w Lublinie zatrzymani będą odpowiadać za działanie na rzecz obcego wywiadu przeciwko interesom Polski. Grozi im do 10 lat więzienia. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 15 z nich.

Radio Szczecin