Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu dla południowych i południowo-zachodnich regionów Polski.
Jak powiedziała synoptyk Emilia Szewczak, mocniej poprószy w sześciu województwach. "W dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim i w południowych powiatach lubuskiego. Prognozowany jest przyrost pokrywy śnieżnej od 10 do 25 centymetrów. Największe opady śniegu wystąpią na Dolnym Śląsku, natomiast na pozostałym obszarze objętym ostrzeżeniami może spaść na ogół do 15 centymetrów" - mówiła Emilia Szewczak.

Na południowym zachodzie ostrzeżenia zaczną obowiązywać od północy, natomiast w Małopolsce i na Podkarpaciu - nad ranem. Opady śniegu ustaną w nocy z wtorku na środę. Emilia Szewczyk dodała, że najbliższa noc będzie mroźna. "Najzimniej będzie w Białymstoku, gdzie temperatura spadnie do minus 12 stopni, i w rejonie Suwalszczyzny - tam minus 10 stopni. Na przeważającym obszarze kraju temperatura minimalna wyniesie od minus siedmiu do minus czterech stopni" - mówiła Emilia Szewczak.

Na północy mogą tworzyć się marznące mgły osadzające szadź i ograniczające widzialność do dwustu metrów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty