Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz

źródło: pixabay.com/photo-123222 (domena publiczna)
źródło: pixabay.com/photo-123222 (domena publiczna)
Rosjanie ponoszą ogromne straty ludzkie w ofensywie prowadzonej pod Awdijiwką. Takie dane przekazują Ukraińcy, tak też twierdzi brytyjski wywiad wojskowy.
Mimo strat agresor nie rezygnuje z prób otoczenia i zdobycia miasta. Jak czytamy w raporcie brytyjskiego resortu obrony, ponoszone w ciągu ostatnich sześciu tygodni straty rosyjskiej armii są najwyższe od początku pełnowymiarowej agresji. Spowodowane to ma być atakami na Awdijiwkę. Brytyjczycy przywołują dane ukraińskiego Sztabu Generalnego, zgodnie z którymi w listopadzie codziennie średnio Rosjanie tracą około 900 swoich żołnierzy.

- To nie powstrzymuje i nie powstrzyma Rosjan przed dalszymi atakami na tym odcinku frontu - zaznacza na antenie ukraińskiej telewizji Rada ekspert wojskowy Petro Czernyk. Jak dodaje, Putin rozkazał, aby zdobyć Awdijiwkę za wszelką cenę. Awdijiwka to wrota do zdobycia całego obwodu donieckiego. Ekspert podkreśla, że zajęcie całego Donbasu jest dla Rosjan planem minimum. Awdijiwka to przed wojną 30-tysięczne miasto, leżące w bezpośrednim sąsiedztwie Doniecka.
Relacja Pawła Buszko (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty