Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz

Sejm RP. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Sejm RP. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Posłowie mają między innymi wybrać Rzecznika Praw Dziecka. Jedyną kandydatką na stanowisko jest prawniczka i działaczka społeczna Monika Horna-Cieślak. Została zgłoszona przez kluby Koalicji Obywatelskiej, Polski 2050, PSL i Nowej Lewicy.
Monika Horna-Cieślak udziela pomocy prawnej osobom młodym, które doświadczyły przemocy psychicznej, fizycznej i seksualnej. Wybór nowego Rzecznika Praw Dziecka jest konieczny, ponieważ 14 grudnia kończy się kadencja obecnego.

Sejm ma też wybrać członka Państwowej Komisji do spraw przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu małoletnich poniżej lat 15. Są dwie kandydatury: prawniczka Karolina Bućko została zgłoszona przez posłów z Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, PSL oraz Polski 2050. Drugim kandydatem jest Kacper Świtkiewicz ze Stowarzyszenia Na Rzecz Praworządności w Oświacie.

Podczas tego posiedzenia ma się też odbyć głosowanie nad wnioskiem o odrzucenie w pierwszym czytaniu obywatelskiego projektu ustawy o finansowaniu metody in vitro. Wniosek w tej sprawie złożyli posłowie Konfederacji. Jeśli zostanie on oddalony, obywatelski projekt trafi do dalszych prac w sejmowej komisji zdrowia.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty