Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz

Monika Horna-Cieślak. Fot. twitter.com/KancelariaSejmu
Monika Horna-Cieślak. Fot. twitter.com/KancelariaSejmu
Sejm powołał Monikę Hornę-Cieślak na Rzeczniczkę Praw Dziecka. Za głosowało 246 posłów, przeciw było 195, a trzech wstrzymało się od głosu.
Monika Horna-Cieślak jest prawniczką i działaczką społeczną. Udziela pomocy prawnej osobom młodym, które doświadczyły przemocy psychicznej, fizycznej i seksualnej.

Podczas posiedzenia komisji sejmowych, Monika Horna-Cieślak mówiła, że Rzecznik Praw Dziecka powinien być urzędem dla dzieci i młodzieży, a nie "urzędem partii politycznych czy światopoglądu jednego człowieka".

Monika Horna-Cieślak zapowiedziała, że jeżeli zostanie wybrana na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka, pierwszą decyzją po objęciu urzędu będzie mianowanie młodej osoby na zastępcę RPD. Zapowiedziała też powołanie rady osób młodych przy Rzeczniku Praw Dziecka. Podkreśliła też, że urząd RPD nie może nikogo segregować, dyskryminować i poniżać, oraz że każde dziecko jest ważne.

Monika Horna-Cieślak dodała, że jako osoba wywodząca się ze środowiska organizacji pozarządowych, zamierza korzystać z ich opinii. Zapowiedziała też kampanię na rzecz edukacji w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu. Jej zdaniem należy podjąć także działania w zakresie profilaktyki zdrowia psychicznego. Odnosząc się do kwestii edukacji seksualnej powiedziała, że "jest ona potrzebna i powinna być ukształtowana z udziałem rodziców".

Wybór nowego Rzecznika Praw Dziecka jest konieczny, ponieważ 14 grudnia kończy się kadencja obecnego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty