Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Ministerstwo Infrastruktury poinformowało o kolejnych działaniach, które mają pomóc w zakończeniu protestu przewoźników na granicy polsko-ukraińskiej.
Dziś minister Alvin Gajadhur spotka się z reprezentantami branży transportowej, a wiceminister Rafał Weber będzie rozmawiał m.in. z przedstawicielami ukraińskiego rządu oraz Komisji Europejskiej.

- Pozostajemy w stałym kontakcie z branżą transportową. Rozmawiamy także z rządem Ukrainy i Komisją Europejską, ponieważ to oni posiadają klucz do usunięcia bezpośrednich przyczyn tego protestu - mówi minister Alvin Gajadhur.

Na czterech przejściach granicznych z Ukrainą: w Dorohusku, Korczowej, Hrebennem i Medyce trwa protest polskich przewoźników. Rolnicy dołączyli do protestów w Medyce. Polscy przewoźnicy domagają się między innymi wprowadzenia zezwoleń komercyjnych dla firm ukraińskich na przewóz rzeczy.

Wyłączona z tego ma być pomoc humanitarna i zaopatrzenie dla wojsk ukraińskich. Protestujący chcą również zawieszenia licencji dla firm transportowych, które powstały po wybuchu wojny na Ukrainie oraz przeprowadzenia ich kontroli, a także zniesienia tak zwanej elektronicznej kolejki po stronie ukraińskiej dla pustych ciężarówek wracających do Polski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty