Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz

Sejm. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Sejm. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że wygłosi exposé w Sejmie 11 grudnia o godzinie 10.00. Taki termin zaproponował podczas rozmowy z marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią.
- Marszałek Sejmu się z tym zgodził - dodał Mateusz Morawiecki.

Rozmowa dotyczyła także między innymi projektów, które rząd wniósł do izby. Mowa o utrzymaniu zerowej stawki podatku VAT na żywność, zamrożeniu cen energii czy przedłużeniu wakacji kredytowych. Rozmawiano również o projektach, jakie rząd Mateusza Morawieckiego w najbliższych dniach zamierza skierować do Sejmu. W tym kontekście wymienił rozwiązania ważne dla rolników czy uregulowanie kwestii emerytur stażowych.

Prezydent Andrzej Duda zaprzysiągł w poniedziałek rząd Mateusza Morawieckiego. Od daty powołania rządu premier ma dwa tygodnie na przedstawienie exposé i uzyskanie wotum zaufania w Sejmie.

Jeśli rząd Mateusza Morawieckiego nie uzyska bezwzględnej większości, a głosowanie przeciw zapowiadają Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Lewica, to wówczas nowego premiera wybierze Sejm. Kandydatem sejmowej większości na szefa rządu jest Donald Tusk. Konfederacja zapowiada, że nie poprze ani rządu Mateusza Morawieckiego, ani rządu Donalda Tuska.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty