Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz

źródło: https://twitter.com/DefenceU
źródło: https://twitter.com/DefenceU
Ukraińskie władze przyznają, że armia nie osiągnęła zakładanych celów kontrofensywy.
Ukraińskie wojsko stara się jednak utrzymać obronę, a wojna przyjęła pozycyjny charakter. Według ekspertów w najbliższym czasie nie dojdzie na polu walki do przełomowych momentów.
Ukraiński prezydent w wywiadzie udzielonym Associated Press przyznał, że prowadzona ofensywa latem i jesienią nie doprowadziła do osiągnięcia pożądanych rezultatów. Wołodymyr Zełenski dodał, ukraińska strona ma ograniczoną liczbę wojska, nie otrzymała też od sojuszników dostatecznej liczby sprzętu. Mimo to, jak podkreślił, jest zadowolony z działań ukraińskich żołnierzy, bo odpierają ataki w starciu z drugą co do wielkości armią świata.

Ukraińcy rozpoczęli swoją kontrofensywę późną wiosną. Skoncentrowali się głównie na południu kraju w obwodzie zaporoskim. Nie udało się im jednak przebić przez rosyjskie linie obrony i pola minowe.

Rosjanie nacierają natomiast w Donbasie - głównie wokół Awdijiwki, a także na pograniczu obwodów donieckiego, ługańskiego i charkowskiego. W ostatnich tygodniach rozmokły grunt utrudnia użycie pojazdów pancernych. Atakuje głównie piechota wspomagana przez artylerię i lotnictwo.
Relacja Pawła Buszko (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty