Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz

Fot. Jacek Rujna [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Jacek Rujna [Radio Szczecin/Archiwum]
Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie tzw. ustawy wiatrakowej.
Prokurator Szymon Banna z Prokuratury Okręgowej w Warszawie powiedział IAR, że postępowanie toczy się w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa płatnej protekcji w związku z przygotowaniem projektu ustawy o zmianie ustaw w celu wsparcia odbiorców energii elektrycznej.

- Analiza złożonych dwóch złożonych w tej sprawie zawiadomień uzasadnia konieczność zbadania okoliczności przygotowania projektu tej ustawy i ustalenie, czy postępowanie osób odpowiedzialnych za złożenie tego projektu wypełniło znamiona przestępstw korupcyjnych, bądź też nieuprawnionej działalności lobbingowej. Śledztwo swoim zakresem obejmie również kwestie związane z podejrzeniem popełnienia przestępstwa manipulacji akcjami giełdowymi spółki Orlen SA. Notowania tej spółki spadły o prawie osiem procent tuż po prezentacji projektu tej ustawy - mówił Szymon Banna.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożyli posłowie Jacek Ozdoba i Janusz Kowalski w imieniu Suwerennej Polski oraz Joanna Lichocka i Krzysztof Szczucki z klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.
- Śledztwo swoim zakresem obejmie również kwestie związane z podejrzeniem popełnienia przestępstwa manipulacji akcjami giełdowymi spółki Orlen SA. Notowania tej spółki spadły o prawie osiem procent tuż po prezentacji projektu tej ustawy - mówił Szymon Banna.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty