Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

W ubiegłym tygodniu minister Szynkowski vel Sęk odbył szereg rozmów w europejskich stolicach w sprawie proponowanych zmian traktatowych w Unii Europejskiej. źródło: https://www.gov.pl
W ubiegłym tygodniu minister Szynkowski vel Sęk odbył szereg rozmów w europejskich stolicach w sprawie proponowanych zmian traktatowych w Unii Europejskiej. źródło: https://www.gov.pl
Estoński minister spraw zagranicznych Margus Tsahkna oświadczył, że Estonia jest gotowa, aby pomóc znaleźć szybkie rozwiązanie problemu na granicy Polski z Ukrainą.
Wczoraj między innymi na ten temat rozmawiał w Tallinie szef polskiej dyplomacji Szymon Szynkowski vel Sęk.
Cytowany przez portal estońskiego nadawcy publicznego ERR Margus Tsahkna powiedział, że "polskie przejścia graniczne służą między innymi do dostarczania niezbędnej pomocy humanitarnej, obronnej oraz transportu towarów".

W związku z tym zadeklarował, że Estonia jest przygotowana, aby przyczynić się do znalezienia szybkiego rozwiązania problemu na granicy. Wyraził też uznanie dla Polski za niezachwiane wsparcie dla Kijowa.

Polityk powiedział, że wczorajsze rozmowy ministrów dotyczyły też kwestii przyjęcia dodatkowych sankcji wobec Rosji oraz postępów Ukrainy na drodze do Unii Europejskiej.

Szef estońskiej dyplomacji podziękował też naszemu krajowi za wsparcie Estonii w sprawie objęcia przewodnictwa w OBWE w przyszłym roku oraz za bojkot spotkania tej organizacji w Macedonii Północnej, gdzie obecny był też minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow.

W ubiegłym tygodniu minister Szynkowski vel Sęk odbył szereg rozmów w europejskich stolicach w sprawie proponowanych zmian traktatowych w Unii Europejskiej. Zakładają one między innymi wzmocnienie roli unijnych instytucji i zlikwidowanie prawa weta w polityce zagranicznej oraz w kwestiach podatkowych.
Relacja Kamila Zalewskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty