Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Joe Biden. źródło: prezydent.pl
Joe Biden. źródło: prezydent.pl
W amerykańskim Kongresie demokraci wciąż nie osiągnęli kompromisu w negocjacjach z republikanami w sprawie kolejnych transzy pomocowych dla Ukrainy.
Jeżeli do końca roku obie strony nie dojdą do kompromisu, to wsparcie wojskowe dla Kijowa może zostać wstrzymane.

Niewielki postęp poczyniono od czasu, gdy republikanie w Senacie zablokowali w środę projekt ustawy o wydatkach nadzwyczajnych, mający zapewnić miliardowe międzynarodowe fundusze dla Kijowa, ale także Izraela i bezpieczeństwa wewnętrznego amerykańskiej granicy z Meksykiem, skąd napływają nielegalni imigranci.

Republikanie, z których wielu jest coraz bardziej nieufnych wobec poziomu finansowania Ukrainy przez Waszyngton, wykorzystują wypracowywana ustawę do zaostrzenia kontroli imigracyjnej na granicy USA z Meksykiem.

Joe Biden wyraził pewną chęć wprowadzenia zmian w polityce granicznej w celu przyjęcia - jego zdaniem - kluczowego pakietu wsparcia dla Ukrainy, Stanów Zjednoczonych i świata, ale to wciąż mało dla republikanów. - Kongres powinien jak najszybciej przegłosować ustawę, która nie przerwie wsparcia dla Ukrainy. Musi to zrobić do końca roku.

Jeżeli się tak nie stanie to republikanie dadzą Władimirowi Putinowi najlepszy prezent na święta, o jakim mógł wcześniej tylko pomarzyć - ostrzega Joe Biden. Biały Dom poinformował na początku tego tygodnia, że amerykańskie dostawy wojskowe na Ukrainę prawdopodobnie wyczerpią się do końca roku, jeśli nie zostaną udostępnione dodatkowe fundusze.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty