Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz

źródło: https://www.france24.com
źródło: https://www.france24.com
We Francji, w ramach największej akcji wymierzonej w osoby podejrzane o wykorzystywanie seksualne dzieci zatrzymano około 80 mężczyzn. Według policyjnych źródeł, wśród nich znalazł się między innymi lokalny radny i dwóch nauczycieli.
Policja dokonała aresztowań w 53 ze 101 departamentów Francji. Zatrzymani mężczyźni, w wieku od około 30 do ponad 60 lat, pochodzą z różnych środowisk.

- Nie ma typowego profilu przestępcy na tle seksualnym wobec dzieci. Można ich spotkać w każdym aspekcie życia - powiedział agencji AFP komisarz Quentin Bevan kierujący komórką operacyjną Urzędu do Spraw Nieletnich, która koordynowała akcję.

Dodał, że skupiła ona się na przedstawicielach zawodów, w których dorośli mają regularny kontakt z dziećmi. Dzięki temu udało im się zatrzymać między innymi dwóch nauczycieli, kilku trenerów sportowych oraz pracownika ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych.

Wszyscy podejrzani przyznali się do faktów przedstawionych im po aresztowaniu, choć niektórzy próbowali je bagatelizować lub wypierać się odpowiedzialności. Komisarz Bevan powiedział, że kiedy przybyła policja, niektórzy byli w trakcie niszczenia swoich komputerów młotkami.

Ogółem przed sądem stanęło 51 mężczyzn, z których 13 trafiło do więzienia. Kolejnych 38 znajduje się pod nadzorem sądu. Pozostali zostali zwolnieni do czasu dalszego zbadania dowodów. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Francji poinformowało, że dochodzenie jest kontynuowane.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty