Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz

Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Słowaccy skauci przekazali harcerzom ze Związku Harcerstwa Polskiego Betlejemskie Światło Pokoju. Uroczystość odbyła się w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem.
Teraz rozpoczęła się Sztafeta Światła - harcerki i harcerze zawiozą je do swoich rodzinnych miejscowości w całej Polsce, aby płomień trafił do wszystkich tych, którzy chcą go przyjąć.

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju nastąpiło podczas mszy świętej z udziałem harcerzy z całego kraju. Archidiecezjalny Duszpasterz Harcerzy ksiądz Tomasz Kozłowski przypomniał w homilii, że przesłanie tegorocznej akcji to "Czyńmy pokój".

- I warto się starać się o ten pokój. Kiedy będziesz niósł Betlejemskie Światło Pokoju do instytucji, szpitali, rodziny, znajomych, to pamiętaj o tym, że razem z Tobą będzie obecny Chrystus, który będzie chciał Ci dać pokój. Któremu zależy na tym, żebyś miał w sobie pokój, czyli błogosławieństwo, szczęście i to wszystko, co z tym związane - powiedział ks. Kozłowski.

Teraz ponad trzy tysiące harcerzy i harcerek, którzy uczestniczyli w Zakopanem w Betlejemskim Zlocie, rozwiezie Betlejemskie Światło Pokoju po całej Polsce.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty