KGB Białorusi twierdzi, że grupy dywersyjne na terytorium Polski przygotowują się do aktów terrorystycznych w ich kraju.
Dowódca białoruskiego KGB generał Iwan Tertel powiedział na konferencji prasowej w Mińsku, że "w Polsce szkoli się 7 oddziałów specjalnych", które - jego zdaniem - miałyby "opanować obiekty na Białorusi i przeprowadzać tam akty terrorystyczne".
Według niego, "najbardziej agresywny oddział ćwiczy się w Białymstoku, na ulicy kardynała Wyszyńskiego, pod dowództwem byłego oficera armii białoruskiej". Szef białoruskiego KGB utrzymuje, że grupy dywersyjne są kierowane przez oficerów polskich służb specjalnych "których nazwiska są mu znane".
Na ulicy kardynała Wyszyńskiego w Białymstoku mieści się białoruskie centrum "Nowa Ziemia", gdzie odbywają się imprezy kulturalne, wystawy, koncerty oraz lekcje. Podobny program jest realizowany we wszystkich centrach białoruskich w różnych miastach Polski.
Według niego, "najbardziej agresywny oddział ćwiczy się w Białymstoku, na ulicy kardynała Wyszyńskiego, pod dowództwem byłego oficera armii białoruskiej". Szef białoruskiego KGB utrzymuje, że grupy dywersyjne są kierowane przez oficerów polskich służb specjalnych "których nazwiska są mu znane".
Na ulicy kardynała Wyszyńskiego w Białymstoku mieści się białoruskie centrum "Nowa Ziemia", gdzie odbywają się imprezy kulturalne, wystawy, koncerty oraz lekcje. Podobny program jest realizowany we wszystkich centrach białoruskich w różnych miastach Polski.

Radio Szczecin