W porcie w Gdyni trwa rozładunek południowokoreańskich haubic K9A1 - poinformowała Agencja Uzbrojenia we wpisie na portalu X. To czwarta część zamówienia polskiego rządu obejmującego dostawę 18 pojazdów.
W komunikacie opublikowanym na stronie Wojska Polskiego napisano, że dostawy haubic samobieżnych stanowią efekt pierwszej umowy wykonawczej z 2022 roku o wartości blisko dwóch i pół miliarda dolarów zawartej pomiędzy Agencją Uzbrojenia a Hanwha Defense. Do polskiej armii w latach 2022-2026 trafi łącznie 212 haubic.

Radio Szczecin