Posłowie debatowali o przyszłości mediów publicznych. Na sali plenarnej odbyła się dyskusja nad zapisami projektu uchwały "w sprawie przywrócenia ładu oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej".
Sejmowa większość odrzuciła w głosowaniu wniosek PiS o zakończenie prac nad uchwałą, projekt będzie dalej procedowany.
Został wniesiony do Sejmu przez posłów KO, Trzeciej Drogi i Nowej Lewicy. Izba m.in. wzywa w nim organy państwa do "niezwłocznego podjęcia działań mających na celu przywrócenie ładu konstytucyjnego w zakresie dostępu obywateli do rzetelnej informacji i funkcjonowania mediów publicznych oraz w zakresie niezależności, obiektywizmu i pluralizmu w realizacji misji publicznej przez publiczną radiofonię i telewizję".
W projekcie uchwały nad którym pracują posłowie, Sejm wzywa również Skarb Państwa do podjęcia niezwłocznych działań naprawczych, które mają służyć zapewnieniu należytego funkcjonowania jednostek publicznej radiofonii i telewizji.
Został wniesiony do Sejmu przez posłów KO, Trzeciej Drogi i Nowej Lewicy. Izba m.in. wzywa w nim organy państwa do "niezwłocznego podjęcia działań mających na celu przywrócenie ładu konstytucyjnego w zakresie dostępu obywateli do rzetelnej informacji i funkcjonowania mediów publicznych oraz w zakresie niezależności, obiektywizmu i pluralizmu w realizacji misji publicznej przez publiczną radiofonię i telewizję".
W projekcie uchwały nad którym pracują posłowie, Sejm wzywa również Skarb Państwa do podjęcia niezwłocznych działań naprawczych, które mają służyć zapewnieniu należytego funkcjonowania jednostek publicznej radiofonii i telewizji.

Radio Szczecin