Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski, zachęca wszystkich, którzy mają wśród swoich znajomych Powstańców Warszawskich, do złożenia im świątecznych życzeń.
To - jak podkreśla Jan Ołdakowski - mały gest ale bardzo ważny dla osób starszych jakimi dziś są Powstańcy Warszawscy.
- Coraz mniej z nich może swobodnie wychodzić z domu, poruszać się po mieście. Wielu z nich zimą nie wychodzi z obawy przed kontuzjami, przed śliskim chodnikiem. Więc telefon, a nawet odwiedziny Powstańca Warszawskiego, jeżeli ktoś takiego zna, ma kontakt, więc każdego, kto zna Powstańca Warszawskiego zachęcam do takiego kontaktu, do złożenia życzeń, napicia się herbaty i porozmawiania - mówił.
W tym roku w ramach akcji "Paczka dla Powstańca" upominki i życzenia zostały dostarczone około 400 powstańcom warszawskim w całej Polsce. Muzeum zorganizowało akcję już pod raz szósty. Jej celem jest nie tylko obdarowanie powstańców ale również złożenie im świątecznych życzeń oraz spotkanie weteranów z wolontariuszami.
- Coraz mniej z nich może swobodnie wychodzić z domu, poruszać się po mieście. Wielu z nich zimą nie wychodzi z obawy przed kontuzjami, przed śliskim chodnikiem. Więc telefon, a nawet odwiedziny Powstańca Warszawskiego, jeżeli ktoś takiego zna, ma kontakt, więc każdego, kto zna Powstańca Warszawskiego zachęcam do takiego kontaktu, do złożenia życzeń, napicia się herbaty i porozmawiania - mówił.
W tym roku w ramach akcji "Paczka dla Powstańca" upominki i życzenia zostały dostarczone około 400 powstańcom warszawskim w całej Polsce. Muzeum zorganizowało akcję już pod raz szósty. Jej celem jest nie tylko obdarowanie powstańców ale również złożenie im świątecznych życzeń oraz spotkanie weteranów z wolontariuszami.
- Coraz mniej z nich może swobodnie wychodzić z domu, poruszać się po mieście. Wielu z nich zimą nie wychodzi z obawy przed kontuzjami, przed śliskim chodnikiem. Więc telefon, a nawet odwiedziny Powstańca Warszawskiego, jeżeli ktoś takiego zna, ma kontakt, więc każdego, kto zna Powstańca Warszawskiego zachęcam do takiego kontaktu, do złożenia życzeń, napicia się herbaty i porozmawiania - mówił.

Radio Szczecin