Od soboty w szkołach zaczyna się przerwa świąteczna. Uczniowie wrócą do nauki po nowym roku. Będą mieli dziesięć dni wolnych.
Minister edukacji Barbara Nowacka kilka dni temu apelowała, żeby ten czas uczniowie faktycznie nie musieli zaglądać do książek.
- Chciałabym serdecznie zaapelować do wszystkich nauczycielek i nauczycieli - szczególnie szkół podstawowych - żeby w tym roku na zbliżające się święta dali dzieciakom wolne od prac domowych - powiedziała minister.
Uczniowie wrócą do szkół drugiego stycznia. Na kolejne wolne od nauki nie będą musieli długo czekać. 15 stycznia rozpocznie się pierwsza tura ferii.
A jako pierwsi będą wtedy odpoczywali uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.
- Chciałabym serdecznie zaapelować do wszystkich nauczycielek i nauczycieli - szczególnie szkół podstawowych - żeby w tym roku na zbliżające się święta dali dzieciakom wolne od prac domowych - powiedziała minister.
Uczniowie wrócą do szkół drugiego stycznia. Na kolejne wolne od nauki nie będą musieli długo czekać. 15 stycznia rozpocznie się pierwsza tura ferii.
A jako pierwsi będą wtedy odpoczywali uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

Radio Szczecin