Dziś po raz jedenasty na ulice Belgradu wyjdzie opozycja domagająca się powtórzenia ostatnich przyspieszonych wyborów parlamentarnych, a także samorządowych.
Wczoraj w nocy jej przedstawiciele zapowiedzieli całodobową blokadę stolicy Serbii, a w sobotę wielki wiec w obronie demokracji.
Wczoraj serbska opozycja przeprowadziła kilka akcji, przede wszystkim w Belgradzie. Najważniejsze demonstracje miały miejsce pod ministerstwem administracji, a także na placu przed wydziałem filozoficznym miejscowego uniwersytetu. Przez sześć godzin blokowali również kilka ulic, utrudniając ruch w stolicy. Dziesiąty dzień głodówkę w siedzibie Komisji Wyborczej Republiki prowadziła liderka opozycyjnego bloku Serbia przeciw przemocy Marinika Tepić i pięcioro studentów.
Późnym wieczorem manifestanci przeszli z placu przed wydziałem filozoficznym pod siedzibę państwowych mediów-RTS. Na wiecu pod budynkiem w którym mieści się radio i telewizja domagali się uczciwego pokazywania w całej Serbii protestów przeciwko nieuczciwym ich zdaniem wynikom wyborów.
Na koniec wieczornej demonstracji organizatorzy zapowiedzieli, że w piątek odbędzie się dwudziestoczterogodzinna blokada stolicy Serbii Belgradu. Zwolennicy opozycji chcą zablokować ważne drogi i mosty w mieście, a zwieńczeniem tej akcji ma być wielka demonstracja organizowana przez organizację ProGlas. To grupa wolontariuszy, która zbierała dowody zarówno na nieuczciwą kampanię wyborczą, jak i na fałszerstwa w dniu głosowania.
Wczoraj serbska opozycja przeprowadziła kilka akcji, przede wszystkim w Belgradzie. Najważniejsze demonstracje miały miejsce pod ministerstwem administracji, a także na placu przed wydziałem filozoficznym miejscowego uniwersytetu. Przez sześć godzin blokowali również kilka ulic, utrudniając ruch w stolicy. Dziesiąty dzień głodówkę w siedzibie Komisji Wyborczej Republiki prowadziła liderka opozycyjnego bloku Serbia przeciw przemocy Marinika Tepić i pięcioro studentów.
Późnym wieczorem manifestanci przeszli z placu przed wydziałem filozoficznym pod siedzibę państwowych mediów-RTS. Na wiecu pod budynkiem w którym mieści się radio i telewizja domagali się uczciwego pokazywania w całej Serbii protestów przeciwko nieuczciwym ich zdaniem wynikom wyborów.
Na koniec wieczornej demonstracji organizatorzy zapowiedzieli, że w piątek odbędzie się dwudziestoczterogodzinna blokada stolicy Serbii Belgradu. Zwolennicy opozycji chcą zablokować ważne drogi i mosty w mieście, a zwieńczeniem tej akcji ma być wielka demonstracja organizowana przez organizację ProGlas. To grupa wolontariuszy, która zbierała dowody zarówno na nieuczciwą kampanię wyborczą, jak i na fałszerstwa w dniu głosowania.

Radio Szczecin