Do Sądu Najwyższego wpłynęły odwołania Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika od decyzji marszałka Sejmu o wygaszeniu mandatów.
Protest rozpatrzy Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych.
Zgodnie z artykułem 250. Kodeksu Wyborczego odwołanie zostanie rozpatrzone w ciągu siedmiu dni, a odpis postanowienia Sądu Najwyższego zostanie doręczony posłom, którzy wnieśli odwołanie, marszałkowi Sejmu oraz Państwowej Komisji Wyborczej.
20 grudnia Sąd Okręgowy w Warszawie prawomocnie skazał Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika na dwa lata pozbawienia wolności w sprawie dotyczącej afery gruntowej z 2007 roku. 21 grudnia marszałek Sejmu Szymon Hołownia wydał postanowienia o wygaśnięciu mandatów posłów Prawa i Sprawiedliwości Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.
Zgodnie z artykułem 250. Kodeksu Wyborczego odwołanie zostanie rozpatrzone w ciągu siedmiu dni, a odpis postanowienia Sądu Najwyższego zostanie doręczony posłom, którzy wnieśli odwołanie, marszałkowi Sejmu oraz Państwowej Komisji Wyborczej.
20 grudnia Sąd Okręgowy w Warszawie prawomocnie skazał Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika na dwa lata pozbawienia wolności w sprawie dotyczącej afery gruntowej z 2007 roku. 21 grudnia marszałek Sejmu Szymon Hołownia wydał postanowienia o wygaśnięciu mandatów posłów Prawa i Sprawiedliwości Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

Radio Szczecin