Od 1 stycznia wysokość świadczenia 500+ wzrośnie do 800 złotych.
Jak wyjaśnia rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Paweł Żebrowski, nie wiąże się to z żadnymi formalnościami.
- ZUS podniesie tę kwotę automatycznie. Osoby, które już pobierają to świadczenie, wcześniej 500 plus, od 1 stycznia 800 plus, nie będą musiały nic robić, po prostu na konto ZUS przeleje większe środki - mówił rzecznik.
Wszystkie osoby, które pobierają świadczenie, zostaną poinformowane o zmianie jego wysokości przez platformę usług elektronicznych, czyli PUE ZUS.
- ZUS podniesie tę kwotę automatycznie. Osoby, które już pobierają to świadczenie, wcześniej 500 plus, od 1 stycznia 800 plus, nie będą musiały nic robić, po prostu na konto ZUS przeleje większe środki - mówił rzecznik.
Wszystkie osoby, które pobierają świadczenie, zostaną poinformowane o zmianie jego wysokości przez platformę usług elektronicznych, czyli PUE ZUS.

Radio Szczecin