Premier Donald Tusk w noworocznym orędziu telewizyjnym dziękuje Polakom za mijający rok, który - jak mówi - "był trudny, pełen emocji i sporów".
- Był też rokiem obywatelskiego przebudzenia i triumfu demokracji - podkreśla premier. - Udało nam się pobić rekord wyborczej frekwencji. Mijające miesiące nauczyły nas, że niemożliwe staje możliwe. I oto ja, dziś, w telewizji publicznej, już jako Premier Rzeczypospolitej, mogę powtórzyć przed Wami ślubowanie, które złożyłem podczas Marszu Miliona Serc. Zwyciężymy – to już się stało. Rozliczymy zło – to już się dzieje. Naprawimy krzywdy – to też już zaczynamy i najważniejsze – pojednamy.
"Wierzę, że Polacy odrodzą się jako jedna wspólnota, silny naród. I nie spocznę, póki to się nie stanie" - zapowiedział szef rządu.
"Wierzę, że Polacy odrodzą się jako jedna wspólnota, silny naród. I nie spocznę, póki to się nie stanie" - zapowiedział szef rządu.
Szczęśliwej Polski już czas. pic.twitter.com/Z1OeU8E3KS
— Donald Tusk (@donaldtusk) December 30, 2023

Radio Szczecin