Od dziś osoby niepełnoletnie nie będą mogły kupić napojów energetyzujących. Chodzi o napoje z dodatkiem kofeiny oraz tauryny.
Wprowadzony został też zakaz sprzedaży takich napojów na terenie szkół i innych jednostek oświatowych oraz w automatach.
"Energetyki są niezwykle szkodliwe" - podkreślał ratownik medyczny Marcin Dąbski. Z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego wynika, że do tej pory takie "energetyki" pił w Polsce co trzeci nastolatek, a pierwsze doświadczenia z tego typu napojami miały nawet kilkulatki.
"Energetyki są niezwykle szkodliwe" - podkreślał ratownik medyczny Marcin Dąbski. Z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego wynika, że do tej pory takie "energetyki" pił w Polsce co trzeci nastolatek, a pierwsze doświadczenia z tego typu napojami miały nawet kilkulatki.

Radio Szczecin