W Sylwestra na polskich drogach zginęło sześć osób - informuje komisarz Robert Opas z Komendy Głównej Policji. Wciąż są zatrzymywani nietrzeźwi kierowcy.
- 179 osób nietrzeźwych 31 grudnia i 144 osoby 30 grudnia - wylicza Opas.
Komisarz Robert Opas apeluje, aby w razie wątpliwości, sprawdzić swoją trzeźwość na komisariacie policji.
- Spacer na pewno nam pomoże. Przejść się na komisariat. Zdarzało się, że kierowcy przyjeżdżali sprawdzić swoją trzeźwość i już nie wyjeżdżali od nas samochodem, bo przyjeżdżali nietrzeźwi - dodaje Opas.
Robert Opas zalecił również, aby podczas powrotów do domu zwracać szczególną uwagę na stan nawierzchni - w naszym regionie jest mokro, ale bez oblodzeń.
Komisarz Robert Opas apeluje, aby w razie wątpliwości, sprawdzić swoją trzeźwość na komisariacie policji.
- Spacer na pewno nam pomoże. Przejść się na komisariat. Zdarzało się, że kierowcy przyjeżdżali sprawdzić swoją trzeźwość i już nie wyjeżdżali od nas samochodem, bo przyjeżdżali nietrzeźwi - dodaje Opas.
Robert Opas zalecił również, aby podczas powrotów do domu zwracać szczególną uwagę na stan nawierzchni - w naszym regionie jest mokro, ale bez oblodzeń.

Radio Szczecin