Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
W Sylwestra i Nowy Rok było bezpieczniej na drogach, ale policjanci zatrzymali więcej nietrzeźwych kierujących.
Od 29 grudnia do 1 stycznia policja odnotowała 160 wypadków drogowych, w których zginęło 18 osób, a 181 zostało rannych. Policjanci w tym czasie zatrzymali 924 nietrzeźwych kierujących.

Nadkomisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji powiedział, że statystyki wypadkowe są nieco lepsze niż w zeszłym roku. W wypadkach zmarły o trzy osoby mniej i rannych zostało o dwie mniej niż w analogicznym okresie zeszłego roku. W tym czasie doszło do takiej samej liczby wypadków drogowych.

Zatrzymano jednak o 56 kierowców więcej prowadzących "na podwójnym gazie". Również w poniedziałek 1 stycznia policjanci z dróg wyeliminowali większą liczbę nietrzeźwych - dodał nadkomisarz Robert Opas.

W pierwszy dzień 2024 roku doszło do 38 wypadków, w których zginęły 4 osoby, czyli o 7 mniej niż pierwszego stycznia zeszłego roku.

- To rekordowy dzień, jeśli chodzi o liczbę zatrzymanych nietrzeźwych kierujących, aż 356 przy 299 w ubiegłym roku - dodał nadkomisarz Opas.

31 grudnia policjanci zatrzymali 200 nietrzeźwych kierujących.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty