Polscy tenisiści awansowali do finału rozgrywanego w Australii turnieju drużyn mieszanych, United Cup.
W półfinałowym meczu w Sydney "Biało-czerwoni" pokonali Francuzów 3-0. W pierwszym pojedynku Hubert Hurkacz wygrał z Adrianem Mannarino 6:3, 7:5. Następnie Iga Świątek zwyciężyła Caroline Garcię 4:6, 6:1, 6:1. Na koniec w mikście Katarzyna Kawa i Jan Zieliński ograli Elixane Lechemię i Edouarda Rogera-Vasselina 6:3, 6:3. W składzie reprezentacji Polski są również Katarzyna Piter i Daniel Michalski.
Hurkacz był zadowolony z dyspozycji całego zespołu. - Wraz z całą reprezentacją Polski awansowaliśmy do finału United Cup. Bardzo się z tego cieszymy. Iga zagrała fantastyczny mecz. Janek wraz z Kasią również wygrali. Wygrali swojego miksta i ja pokonałem Adriana Mannarino, także był to dla nas bardzo dobry dzień. Otrzymywaliśmy też niesamowite wsparcie od polskich kibiców. Trzymajcie kciuki za finał - powiedział Hurkacz.
Rywalami Polaków w finale będą Australijczycy lub Niemcy. Decydujący mecz United Cup odbędzie się w niedzielę w Sydney.
Hurkacz był zadowolony z dyspozycji całego zespołu. - Wraz z całą reprezentacją Polski awansowaliśmy do finału United Cup. Bardzo się z tego cieszymy. Iga zagrała fantastyczny mecz. Janek wraz z Kasią również wygrali. Wygrali swojego miksta i ja pokonałem Adriana Mannarino, także był to dla nas bardzo dobry dzień. Otrzymywaliśmy też niesamowite wsparcie od polskich kibiców. Trzymajcie kciuki za finał - powiedział Hurkacz.
Rywalami Polaków w finale będą Australijczycy lub Niemcy. Decydujący mecz United Cup odbędzie się w niedzielę w Sydney.

Radio Szczecin