Marszałek Sejmu Szymon Hołownia rano rozpocznie konsultacje w sprawie Mariusza Kamińskiego oraz Macieja Wąsika. Ma się spotkać między innymi z ministrem sprawiedliwości i Prokuratorem Generalnym, Rzecznikiem Praw Obywatelskich i przewodniczącym Państwowej Komisji Wyborczej. Konsultacje będą dotyczyć kwestii wygaszenia mandatów poselskich.
Rzeczniczka marszałka Sejmu Katarzyna Karpa-Świderek powiedziała, że konsultacje mają przedstawić pełne spektrum wiedzy w tej sprawie i posłużyć do wypracowania zmiany systemowej. Oceniła, że sprawa prawomocnie skazanych polityków Prawa i Sprawiedliwości, a ułaskawionych osiem lat wcześniej przez prezydenta po wyroku sądu pierwszej instancji, jest niezwykle trudna i niejednoznaczna.
- Spotkania odbędą się z osobami, które są biegłe w prawie i które też odpowiadają za zarządzanie różnymi obszarami państwa. - mówi Karpa-Świderek.
Pod koniec ubiegłego tygodnia Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego uchyliła oba postanowienia marszałka Sejmu o wygaszeniu mandatów posłów. W piątek szef Kancelarii Sejmu wydał dyspozycję dezaktywacji kart poselskich Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.
- Spotkania odbędą się z osobami, które są biegłe w prawie i które też odpowiadają za zarządzanie różnymi obszarami państwa. - mówi Karpa-Świderek.
Pod koniec ubiegłego tygodnia Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego uchyliła oba postanowienia marszałka Sejmu o wygaszeniu mandatów posłów. W piątek szef Kancelarii Sejmu wydał dyspozycję dezaktywacji kart poselskich Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

Radio Szczecin